Bohumila Christophová

Vystudovala jsem Střední zdravotnickou školu ukončenou maturitní zkouškou v roce 1974.

Od roku 1974 až do roku 1991 jsem jako sestra na různých pracovištích. V roce 1993 jsem absolvovala večerní školu účetnictví a ekonomiku podnikání a kurzy barevné typologie, kosmetické služby a poradenství a vizážistiky v Hradci králové a v Německu.

 V roce 1995 jsem si otevřela ve Znojmě vlastní salon. Absolvovala jsem školení v Německu u značky Artdeco, pro kterou jsem dělala i oblastní zástupkyni.

V roce 1998 mě oslovila firma Janssen cosmetics, která hledala zástupce pro českou a slovenskou republiku. Absolvovala jsem v Německu v Aachenu kosmetický kurz a společně s manželem jsme se stali v roce 1999 dovozci kosmetiky Janssen cosmetics a já se stala školící kosmetičkou této značky. Poté následovalo mnoho další kurzů a vzdělávání.

V roce 2005 jsem přijala nabídku vystudovat na ČVUT Brno večerní kurzy soudního inženýrství a po složení zkoušky, jsem byla Krajským soudem v Brně jmenována soudní znalkyní v oboru kosmetika a vizážistika jako první v republice.V roce 2014 jsem složila profesní kosmetickou zkouška u anglické společnosti CIBTAC v Německu.

Od roku 2010 dosud se účastním kurzů pro soudní znalce na Masarykově univerzitě Brno a od roku 2017, pravidelně navštěvuji odborné lékařské semináře a kongresy pro dermatology a plastické chirurgy v Praze a Velkých Bílovicích.

Dosud jsem školitelkou pro Janssen cosmetics a inspira: cosmetics, soudní znalkyní pro kosmetiku - vizážistiku a externí lektorkou pro školy a rekvalifikační kurzy.